| Aizenwe a întrebat:

Salut. Pisica mea are foarte multi purici si nu stiu cum sa scap de ei. Dupa mai multe incercari cu anumite solutii si sampoane cumparate de la magazinul de animale, l-am dus ieri la veterinar si i-a pus pe ceafa o solutie si ne-a dat 2 sprayuri pentru casa, sa-i eliminam complet… ieri 2-3 ore a stat linistit, ma gandeam ca functioneaza si azi urma sa folosim sprayurile pentru casa dar a inceput sa se scarpine iar, mai rau ca inainte. Nu stiu daca are rost sa folosesc sprayul ca apoi sa umplem iar casa de purici… nu stiu ce sa fac. Solutia isi face efectul mai greu sau?

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Solutia cu care a dat-o pe ceafa se numeste Stronghold, nu? Daca da, e foarte buna, pe aia o folosim si noi pentru pisica noastra.

| Aizenwe explică (pentru Cosmin86):

Se numeste nexgard combo, din Germania

| Cosmin86 a răspuns (pentru Aizenwe):

Pare un produs bun.

| Lioana a răspuns:

Incearca sa-i pui o zgarda contra puricilor.

| Sophieka a răspuns:

Atentie...Poate face alergie de la atatea sampoane si solutii si motivul scarpanatului sa fie din cauza reactilor alergice. Poate a scapat de purici dar are reactie alergica (caz patit de mine cu un vaccin si la catel si la pisica), o luna au durat reactiile alergice.