| XxEyshax a întrebat:

Stau intr-un apartament de 3 camere si am o pisica de aproximativ 1 an. De cateva zile am observat ca se tot scarpina si dupa cum banuiam, are purici. Nu stiu cum sa fac sa scap si pisica, si apartamentul si pe mine de purici, ca ma gandesc ca daca dau pe pisica cu ceva solutie si sta in casa, sar in casa. Ceva recomandari pentru moduri de a dezinsecta casa si pisica si sa scap de purici definitiv?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Prima data scapi de pisica, dupa care purecii o vor urma. big grin
La sfarsit faci si o dezinsectie cu spray universal.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Duo la veterinar au ei solutii si zgarde anti purici.

| Nonolita a răspuns:

Faci deparazitarea pisicii la veterinar. Apoi cureti apartamentul "la sange" (spalat, scuturat, eventual si ceva spray).