| Prigatdevisine a întrebat:

Am o pisica si mereu se sperie si ii tremura ochii cand incearca cineva sa se apropie de ea. E foarte rasfatata dar nu stiu de ce e asa speriata. Ma ingrijoreaza problema cu ochii. Ce credeti ca as putea face?

Răspuns Câştigător
| LiviuuuXD a răspuns:

Depinde de rasa, cat de salbatica este. Dar ar putea avea si o boala. E sa nu ramana oarba, du-o la veterinar.

4 răspunsuri:
| Kosmin19 a răspuns:

Incearca sa petreci mai mult timp cu ea si asa cred ca se va obisnuii cu oameni care se apropie de ea si sigur nu cred ca se va mai speria.

| Cata1999 a răspuns:

Probabil asa este felul ei, incearca sa o duci la un veterinar sa vada ce are.

| FerrariFan a răspuns:

Incearca sa stai mult timp cu ea si sa o iobesti ca sa inteleaga ca nu are motiv de teama... ochii o sa ii treaca dupa ce nu ii mai e frica

| nonXples a răspuns:

Mergi cu ea la un doctor veterinar sa vezi daca ochii ei sunt in regula. Daca nu are nimic la ochi, mergi cu ea la un specialist in animale.