| anonim_4396 a întrebat:

Fundita pentru cel mai bun raspuns: am o problema cu membrele superioare.Imi tremura mereu dar cand ma enervez tremura foarte tare si se vede. Ce as putea sa am si cum ar trebui sa fac sa scap de aceasta problema.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Fa-ti analizele si completeaza alimentatia cu suplimente sau, dupa caz, regleaza cu regim. In al doilea rand, fa sport - faptul ca tremuri la nervi indica un psihic fragil, nesiguranta pe propriile forte, temeri de care trebuie sa scapi. Totul incepe cu alimentatie eficienta, somn sanatos si forma fizica buna, de multe ori slabiciunile psihice isi au cauzele in probleme de forma fizica. Daca-ti place bautura ia o pauza.

4 răspunsuri:
| stefan_4644 a răspuns:

Nu ai zis cati ani ai.Se poate sa fie de la nemancat +alcool si fumat+cafea.Acuma faza cu enervarea, substantele care le secreti cand te enrvezi produc acest lucru mai ales adrenalina care pe un fond slabit(nedormit, fumat, etc)pot da astfel de simptome. Daca nu ai astfel de vicii si ai un program normal du-te la un neurolog, poate sa fie alta afectiune.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Varsta, sexul? posibil o scadere a glicemiei.
Tuturor ne tremura mainile la nervi (unora mai mult altora mai putin).

| LadyBya a răspuns:

Draguta, iti spun ca si o memra a familiei mele:du-te la doctor.Noi nu stm ce sa iti facem pentru ca nu ne pricepem, nu avem de unde sa stim. Poate fi ceva periculos! Asa ca nu mai astepta, du-te la doctor!

| danutzalbes a răspuns:

Buna! Cred ca problema ta ar trebui sa o discuti cu medicul tau. Iar pe viitor sa nu te mai enervezi pentru ca nu are rost sa iti strici sanatatea.In viata fiecaruia exista probleme care sunt rezolvate in timp, pentru ca asa e viata! Problema ta poate sa fie pe baza de stres sau alimentatie.Si eu am multe probleme si imi fac nervi dar incerc sa ma calmez cat mai repede.Nu am un loc de munca, datorii cat casa si alte probleme.De exemplu nu pot sa imi fac niste analize medicale pe motiv ca nu am banii necesari pentru ca am de platit altele si sanatatea o las pe altadata si cu toate astea ma gandesc ca imi va fi mai bine.Eu zic sa incerci sa iti controlezi nervii si o sa reusesti.Si eu am reusit in mare parte. Ti-am scris nu neaparat pentru fundita. Sper sa iti revii.Multa bafta!