| revoltavampirilor a întrebat:

Am o pisicuta de cand era pui 0 iubesc foarte mult si as vrea sa fie blanda dar ea an schimb daca ma apropi la mai putin de 5 metri de ea fuge nu stiu ce sa fac dar vreau sa fie blanda dau funda

Răspuns Câştigător
| Callme a răspuns:

Si eu am exact aceiasi problemacrying am un persan de cand era pui si l-am luat dintr-un magazin de la mall, acum e mare dar ese atat de nesociabil si nu ma lasa sa il mangai.
Nu stiu daca poti sa faci ceva, decat sa incerci in fiecare zi sa te apropii de el putin putin, dar conteaza si de unde l-ai luat
Poate anturajul lui cand era pui era rau, si acum el e speriat de oricine.
Tu incearca, cand il hranesti sa il mai mangai dar fara sa il deranjezi, cumpara-i niste mingute si arunca-le ca sa fuga dupa ele.
Sper ca te-am ajutat
happy

1 răspuns:
| MeGustaaaaa a răspuns:

Asta mii s-a intamplat si mie...Cu pisica bunicii mele.Fa asa:
Daca doarme, sau prinde-o cand mananca.Mangaie-o, vorbeste cu ea, mangaie-o pe la botic, pe burtica cam peste tot laughing.Fa asta zilnic, da-ii mancare, apa, lapte, iubire, vorbeste cu ea des, mangaie-o, joaca-te cu ea, si daca face pui e si mai bine! Atunci o poti mangaia incontinuu pana toarce.Asa te va iubii si ea. Sper sa iti fi fost de ajutor caci jur ca la mine a functionat! Te pup si multa bafta!:*