| jucanfelicia a întrebat:

Buna, TPU!

Am o problema, am o pisicuta pe care am castrat-o. De la interventie si-a schimbat total comportamentul. Nu mai e la fel de prietenoasa, fuge, e speriata. As vrea sa fie la fel ca inainte. Ce as putea eu sa fac? O iubesc mult si vreau sa fie totul bine.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Prea târziu.

| Patronu1 a răspuns:

Nu prea mai ai ce sa faci acum. De asta nu sunt de acord cu castratul la absolut nici un animal decât dacă viata acestuia nu depinde de asa ceva. Eu antrenez câini de atac și în momentul în care un câine de atac este castrat se transforma în pisică, își pierde toată teritorialitatea și toată agresivitatea. Nu înțeleg de ce oameni se baga peste Dumnezeu, în natura cine castreaza caini sau pisicile?