| Sakurik a întrebat:

Am o pisicuta si vreau sa stiu multe lucruri despre ingrijirea ei.Imi spuneti niste informatii detaliate sau imi trimiteti un site strict, va rog?

Răspuns Câştigător
| Miyukii a răspuns:

Http://www.whiskas.ro/articles/Pisica+adulta/Ingrijire
Acest site iti spune am tot ce trebuie sa stii, ti-l recomand cu cel mai mare drag, si eu am pisicuta!

4 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Http://www.latifa.ro/

intra aici:*

In primul rand trebuie sa o inveti sa iasa afara cand este nevoie, sa ii acorzi atentie dar nu sa o stresezi:)

CIteste mai multe pe site-ul care l-am dat la rubrica pisici:) Bafta:*

| Spitfire a răspuns:

Salutare!

1. Casa, Dulce Casa
Atunci cand aduci / soseste pisicuta la tine acasa, noul mediu o poate face sa fie nelinistita. Insa cu numai cateva mici pregatiri, se va simti imediat ca acasa.

2. Siguranta Pisicii
O data ce aduci pisica acasa, vei vrea sa-i garantezi siguranta. Vom analiza aici cateva metode de a ne asigura ca pisica ta este in siguranta.

3. Imunizari importante
Este important ca pisica ta sa fie imunizata impotriva bolilor pentru a fi sanatoasa. Vom vedea injectiile de care are nevoie si de ce trebuie vaccinata.

4. Hranirea potrivita
Pisica ta are nevoie de o dieta buna care sa-i ofere cel mai bun inceput de viata. Iata ce ar trebui sa-i dai de mancare pentru a deveni o pisica sanatoasa.

5. Mentinerea pisicii in forma
Oferindu-i pisicii cea mai buna ingrijire si atentie, exista multe modalitati in care te poti asigura ca ramane sanatoasa.

6. Lectii pentru folosirea cutiei cu nisip
Pentru a evita producerea de accidente in casa, e bine sa obisnuiesti pisica cu cutia ei cat mai devreme posibil. Iata cateva sfaturi.

7. Curatenia pisicii
Pisicile se ingrijesc destul de bine, dar cu toate acestea este important sa o piepteni. Vom vedea cateva modalitati de a incuraja curatenia pisicii.

8. Bravo!
O parte importanta a educatiei pisicii tale este sa o inveti sa se poarte frumos. Vom vedea cum o poti invata bunele maniere de la o varsta frageda.

9. Jocuri pisicesti
Pisicutelor le place sa se joace si petrec mult timp inventand jocuri noi. Iata cateva idei pentru a mentine pisica in forma si activa.

10. Devotamentul fata de pisicuta ta
A fi stapanul unei pisici inseamna distractie, dragoste si mai ales devotament.

| Patricia_6146 a răspuns:

Iata niste site-uri cu sfaturi utile pentru ingrijirea pisicii: http://www.codrosu.ro/......pisicilor/
http://www.animalutze.com/categorii/hrana-si-ingrijire.php
http://www.animalutul.ro/......curi/1776/
O pisicuta are nevoie de foarte multa iubire, si de atentie, mai ales atunci cand are chef de joaca. Si inca ceva, se va atasa foarte mult de tine daca o mangai usor si o lasi sa doarma langa tine. Sper ca o sa iti foloseasca. Ai grija de ea!