| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema am cumparat un hamster si nu stiu ce rasa este ma puteti ajuta? Dau funda! Daca nu stiti sa nu ziceti ceva la nimereala! Aici link cu poza micutului: http://img515.imageshack.us/img515/5448/18022012034.jpg

7 răspunsuri:
| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Am 2 variante: ori e hamster pitic ori e hamster mozaic pentru ca aia au o linie inchisa care le marcheaza lateralele si din poza si al tau are ceva de genu. Dar nu stiu sigur ca nu am mai avut hamsteri pana acum laughing

| pintexim a răspuns:

Este hamster mozaic, imi place la nebunie rasa si al tau este super dragut, a

| XxP6N1H3RxX a răspuns (pentru pintexim):

rolling on the floor Ceva mai prosteste ca asta nu puteati zicerolling on the floor)))))
Nu exista rasa mozaic laughing)))))))))))))))
Rasa lui e copballt

| XxP6N1H3RxX a răspuns (pentru XxP6N1H3RxX):

Si inca ceva mozaic inseamna un obiect din portelan...
Asta pentru cultura voastra generalarolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor

| pintexim a răspuns (pentru XxP6N1H3RxX):

Http://www.zooland.ro/Hamsterii_mozaic-4633.html mai documenteza-te si dupa acea vorbeste

| Khnum a răspuns:

Pentru a afla exact ce rasa e te duci ori la pet shop-ul de unde l-ai achizitionat ori la un veterinar.

| TurcoaicaTa a răspuns:

Cred ca este hamster pitic