| Alle23 a întrebat:

Am o problema cu pisica... Nu ma lasa sa pun mana pe ea, si cand o fac incepe sa ma atace, miauna... Si vad ca isi tot ridica fundu cand isi schimba pozitia de dormit. Vreo idee cam ce ar avea? :/

7 răspunsuri:
| ishallhelpyou a răspuns:

:-\ Să înțeleg că nu făcea asta înainte.

Nu am idee, dar dacă făcea asta înainte și crezi că e o problemă de sănătate ar trebui să mergi la veterinar.

Dacă face așa dintotdeauna, cel mai probabil așa este ea, nu îi place să fie atinsă, am și eu una în fața mea chiar acuma laughing

| Alle23 explică (pentru ishallhelpyou):

De azi face asta
ii placea sa fie luata in brate, alintata
dar acum...nici nu se mai joaca, nu mananca
nu stiu ce ar putea avea

| ishallhelpyou a răspuns (pentru Alle23):

Am înțeles, din ce sună, este o problemă de sănătate, aveți grijă de ea și fugiți la veterinar cât mai repede.

| Alle23 explică (pentru ishallhelpyou):

Este in calduri, nu am ce sa ii fac.
imediat dupa ce se termina aceasta perioada o duc la sterilizat

| StefiChan8D a răspuns:

Joaca-te cu ea ca sa ii consumi energia, nu va merge sa o mangai, o vei enerva mai tare. Gaseste o jucarie gen undita si cu ceva puf pus la urma si joaca-te 30 de minute de cate ori pe zi cand pare ea mai agitata.

| Floricica14 a răspuns:

Are o boala care se cheama "nedresaj", si da si o pisica se dreseaza.Se poarta asa cu tine deoarece se crede "sefa" in acea casa.Asta li se intampla unelor animale de companie.Incearca sa o dresezi cum ar veni sa o inveti niste reguli ale respectului dintre om si animal.Succes!

| Alle23 explică (pentru Floricica14):

E in calduri laughing
este dresata