| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema...de aproximativ o saptamana pestii imi tot sar din acvariu si sunt foarte nelinistiti.am cumparat un acvariu mai mare cu capac si sunt mai nelinistiti decat inainte. iar acum unul dintre pestii mi-a murit. ce ma fac?straight face

6 răspunsuri:
| ILied a răspuns:

Pune acvariul fara capac pe podea si in jurul lui poti pune alte castroane cu apa, astfel pot sarii in ele.

| aleCsandrra a răspuns:

Poate apa nu este bună sau se plictisesc să inoate incontinu. De exemplu azi am fost la farmacia veterninară și peștii de acolo era neliniștiți iar eu mă jucam cu ei laughing. Imi puneam degetul pe acvariu si ei veneau și se uitau la degetul meu si tot il urmareau. Sau poate le ee foame. Sau cumpără pentru ei niște lucruri pentru decorat acvarul poate se simt singuri happy.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai pesti rosi cu negru si putin albi subtiri cu coada lunga si parca ar fi spada coada lor...laughing) sunt niste pesti...:l mia omorat tot acvariul happy nici eu n-am stiutsi erau ff nelistitit dale muulta mancare sau arunca pestele spada

| misu2315 a răspuns:

Dale alta mancare

| iYuuki a răspuns:

Cred ca le face rau un obiect ceva din apa sau poate mancarea

| vladdobrescu a răspuns:

Du-i intr-un ocean sau o apa in mediul lor natural si cumpara-ti alt animal de exemplu eu am avut hamsteri dar cand fata a fatat parintii nou nascutiilor(puii de hamster) ii mancau i-a gasit tata puii plini de sange