| Roxin_Alex_1989 a întrebat:

De ce imi stau pestii de acvariu deasupra? funda si vot

Răspuns Câştigător
| ioana1499 a răspuns:

De obicei pestii stau sus daca filtrul nu le da destul oxigen sau daca apa e prea rece... sper ca ti-am fost de ajutor

12 răspunsuri:
| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Daca stau cu burtan sus is morti asa ca ghinion

| Roxin_Alex_1989 explică:

Nu sunt morti

| K0sti a răspuns (pentru Roxin_Alex_1989):

Apa nu are oxigen suficient, CO2 in exces, microclimatul fragil care are loc intre pesti, apa si plante este dezechilibrat. Nitriti, nitrati, azot in exces. Nu se recomanda o aerare puternica in astfel de cazuri pentru ca face mai mult rau. Iei pestii ii pui intr-un alt vas cu apa proaspata(tinuta 24 de ore la declorinat), schimbi apa din acvariu si faci curat. Dupa care ii muti la loc. Daca nu sunteti in stare sa cresteti vieteti, nu va mai apucati, decat sa le chinuiti.

| Laaaaaariiiiiiiii a răspuns:

Stau cu burta deasupra?

Răspuns utilizator avertizat
| oany a răspuns:

Vezi ca nu au oxigen! Schimba-le apa si pune-le pompa! Ai grija!

| KiduuTaw a răspuns:

O. Pai. Condoleante straight facestraight face

| carmen99 a răspuns:

Daca stau cu burta in sus sunt morti, dar daca doar inoata la suprafata inseamna ca apa nu este bine oxigenata.

| DjRalu a răspuns:

Daca stau cu burta..Inseamna ca au murit.: )Cel putin eu asa stiu...

| adutza1999 a răspuns:

Pentru ca sunt morti nu ti-ai dat seama

| LandenDean a răspuns:

Ori ce a zis ioana1499 ori au murit sad....Scuze pentru raspunsul negativist

| Al_Alecsuu_1999 a răspuns:

Daca stau cu burta in sus si nu se misca inseamna ca sunt mortii dar daca inca misca si se ridica ei singuri la suprafata schimbale apa apropo sa nu uiti de funda!winking