| BizuBVBArmy a întrebat:

AM patru intrebari:
1 Cand stiu ca broascamea testoasa cu tample galbene hiberneaza?
2 Este de ajuns sa folosesc o lampa de birou pentru a lumina acvariul si a incalzi apa?
3Broastele testoase se simt mai bine in grup?
4 Cam cat costa niste calciu pentru broscute?

Răspuns Câştigător
| sonya a răspuns:

Buna,

1. Broastele hibeneaza atunci cand nu au conditii optime (apa rece, temperatura scazuta). Atunci ele ca un sistem de aparare, intr in hibernare.

2. Pentru incalzirea apei trebuie sa folosesti un incalzitor (se cumpara din pet shop si nu e scump, undeva la 20 de lei). Pentru lumina, nu trebuie sa le pui lumina. Au si ele un ciclu de urmat (zi-noapte)

3. Broastele sunt animale reci. Nu se simt mai bine in grup pentru ca nu au nevoie de grup. Se simt la fel si singurehappy

4. Calciu pentru ce? Pentru carapace? Tot la petshop gasesti. Poti lua vitamina A sa le dai pe carapace.

Daca mai ai si alte intrebari despre broaste, scrie-mi.

Pa.

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat