| andrei543543 a întrebat:

E ok daca tin o broscuta testoasa in acvariul acesta?
Broasca are 4 luni si ii tin o lampa de birou pentru lumina si sa-i incalzeasca apa dar nu stiu daca e bun becu e bec normal de 60w.
Help!

4 răspunsuri:
| robertpaul a răspuns:

Incearca sa cauti becuri in infrarosu pentru a incalzi cat de cat apa.Sau un incalzitor de acvariu, pentru pesti-setezi temperature dorita dupa cum doresti.ciao

| Razvanp69 a răspuns:

E cam mic pentru o broasca testoasa dar daca ai cum si poti incearca sa ii iei un bec economic sau neon astea cu incandescenta (adica alea normale) fac prea mare caldura.

| barbuandrei7 a răspuns:

Da,nu cred ca are ceva, daca e prea puternica lumina de la bec ar putea sa o deranjeze.