| MihaiN1 a întrebat:

Am primit astazi o pisica siameza adulta si as vrea sa stiu ce mananca aceste pisici, eu i-am dat astazi putina carne, lapte si o conserva de peste, este bine? astept parerile celor care se pricep in acest domeniu.

Multumesc!

4 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna. Exista mancare speciala pentru pisici, care ii asigura toti nutrietii de care are nevoie organismul. Conservele sunt nocive, atat pentru om, cat si pentru animale ( contin conservant), lapte de preferat cu 1.5 % grasime, iar caine de pui/curcan fiarta dar fara sare, astea toate supliment, mancarea pentru pisici speciala sa fie baza. Du-te la un pet shop, te asigur ca o sa gasesti multe sortimente de mancare in functie de rasa, varsta, buget.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu este bine, pisici nu ii face bine peste in cantitati mari in primul rand, in al doilea rand exista mancare special conceputa pentru pisici.

| bvrilliance a răspuns:

Eu cred ca mai bine invato cu mancare obisnuita nu cu mancare pentru pisici spre exemplu eu am o pisica rasa british shorthair si are 3 ani, mananca doar mancare obisnuita si nu are nici o problema.

| Daliaaaaaaaa8 a răspuns:

Si pisica mea este siameza! Daca pisica este obisnuita cu mancare de pisici nu mananca mancare obisnuita.Eu zic ca daca a mancat este bine! happy