| DarthNiger a întrebat:

Hei salutare TPU, astazi am gasit un pui de pisica, destul de mic, cred ca are maxim o saptamana sau 2 fiindca ochii lui sunt deschisi, l-am gasit langa curtea mea si avea ochii infectati si tipa foarte tare, l-am luat in casa si l-am sters la ochi si i-am dat sa manance, problema este ca nu prea am stiut ce sa ii dau sa manance fiind doar un pisoi mic, i-am dat putin lapte de vaca si putina mancare, si-a facut nevoile ( ca sa isi faca nevoile folosesc o discheta umeda cu apa calda si il mangai cu ea) si a dormit, acum e mai bine, insa ii curge nasul, probabil a fost afara foarte mult timp si a prins o raceala, acum nu prea stiu ce sa fac si am decis sa apelez aici, tinand cont ca este un pui mic de pisica, nu stiu daca poate supravietui fara lapte de pisica si nu stiu ce sa fac, poate imi dati niste sfaturi despre cum sa il ingrijesc, ce mancare sa ii dau, benefica pentru el...chiar nu as vrea sa il las sa moara insa fara lapte de pisica nu stiu daca o sa traiasca, astept parerile si sfaturile voastre, multumesc!

3 răspunsuri:
| JackR a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu un veterinar sau cu cineva de la un pet-shop serios (de obicei, ei au sfaturi bune). In acelasi timp, asteapta-te la ceva cheltuieli. Este o responsabilitate pe care ti-ai asumat-o, sper sa reusesti sa ti-o indeplinesti pana la capat.

| DarthNiger explică (pentru JackR):

O sa vorbesc cu un veterinar in zilele urmatoare.