| fluture2404 a întrebat:

Am primit un motanel de cateva luni si as dori sa il duc la bunica mea in Valcea, iar cat timp voi sta acolo vreau sa il ingrijesc si sa il obisnuiesc cu locul, dar cea mai mare problema sunt cainii.Acestia sunt destul de agresivi cand vine vorba de pisici. Ce as putea sa fac sa se inteleaga cat de cat? La motanel as vrea sa ii fac vaccinurile, sa stiu care si cat ar costa in Valcea; de asemenea as dori pareri despre ce jucarii i-as putea oferi.

Multumesc pentru ajutor (dau fundita la cei care imi spun cum sa ii apropii pe caini de motanel, ce vaccinuri pot sa ii fac motanelului si cat costa acestea in Valcea, ce jucarii iti pot da.)

1 răspuns:
| Oana_5036 a răspuns:

Ai putea lega cainii...Pentru ca pisici care sa se inteleaga cu cainii nu prea s-au vazut.Ca jucarii ii poti da mingiute mici de plactic, un ghem... Daca vrei neaparat sa o imprietenesti cu cainii iti sugerez sa stai langa pisoi si sa il lasi sa se joace putin cu cainii.De exemplu poti sa aduci pisoiul langa caini, iar cand acestia latra sa ii certi, iar cand nu sa le dai ceva de mancare. fundita?