| AvalohAlyn a întrebat:

As vrea si eu sa-mi iau o pisica in viitor.Ce trebuie sa stiu despre ingrijirea unei pisici? Ce vaccinuri trebuiesc facute sau ce trebuie facut din punct de vedere medical cu ea? Cat costa vaccinurile? Multumesc

Răspuns Câştigător
| PiTbuLuL a răspuns:

Este destul de usor au nevoie de o cutie de nisip unde sa isi faca nevoile.Vacciunurile variaza intre 39-50 lei.O sa trebuiasca sa ii faci deparazitarea o bobita o sa iti dea medicul veterinar.Vaccinurile care trebuie facute o sa ti le spuna medicul veterinar.
Sall!
Baftaa!

2 răspunsuri:
| MrAnonymus a răspuns:

Pai de o pisica trebuie sa ai multa grija.Sa ii cureti tot timpul treburile din cutie pentru ca altfel nu va mai face pana nu cureti.Mancare trebuie sa aiba zilnic, apa si lapte.Trebuie dusa la un control la medicul veterinar care o sa-i faca un carnet de sanantate si o sa ii faca niste vaccinuri impotriva unor boli si ii va da o pastila pentru paraziti.Vaccinurile costa in jur de 30 lei.

| MeAlex a răspuns:

Cate ceva despre pisici ai aici:
http://www.agenda.ro/ce-nu-stiati-despre-pisici/1462
despre vaccinuri la veterinar afli din prima zi cand o iei. Ii faci carnet de sanatate.