| carmenitza a întrebat:

Am primit un perus baietel in urma cu o saptamana, mi se parea ca e singurel si azi i-am luat o fetita langa, e foarte sociabil cu ea, se vede ca ii e draga dar ea e bleguta, mi-e frica sa nu fie bolnavioara, ma lasa sa o ating si sta mai mereu cu ochii inchisi, nu a mancat inca nimic, doar doarme. Baiatul incearca sa comunice cu ea dar ea nu-l baga in seama. E normal sa fie asa? Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Ianaaable a răspuns:

Foarte posibil sa fie bolnava.straight face du-o la veterinar, s-ar putea sa aiba ceva micoze sau alte chestii. oricum nu-i normal ca ea sa stea asa. bafta!

3 răspunsuri:
| YLLL a răspuns:

De obicei se bat. la inceput.laughing dar. daca sta, nu mananca.worried
ar fi posibil sa fie bolnavioara.sad
du-o la veterinar pana nu e prea tarziu.happy

| georgiana37 a răspuns:

Peruşul (Melopsittacus undulatus) este un papagal de talie mică, ce aparţine tribului de papagali cu coada lungă (Platycercini), câteodată considerat o subfamilie (Platycercinae). Este singura specie din genul de origine australiană Melopsittacus şi uneori izolată în propriul trib
deci e normal sa stea izolat/a :d

| moonY a răspuns:

o avea alta orientare sexuala.adu'i si ei un perus, dar fetita.
poate fac si un menaje a trois, sa fie toti fericiti