| Robert131 a întrebat:

Salut. Ma gandesc sa mai achzitionez un peruș. Am o pereche(frati) de 4 ani. Ce ar fi mai ok, băiețel sau fetița? Mentinez ca baiatul e mai bland si linistit iar fata e mai nebună????si nu sunt imperecheați

Răspuns Câştigător
| J0B0MAT a răspuns:

Da, cele mai multe șanse la liniște ar fi dacă ai lua un mascul. E posibil și să se înțeleagă foarte bine.

6 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Masculii de regulă sunt mai liniștiți.

| Robert131 explică (pentru J0B0MAT):

Ok deci ar fi mai ok un mascul?

| J0B0MAT a răspuns (pentru Robert131):

Păi, teoretic da, dar practic e posibil să se bată cu celălalt mascul. Dacă iei altă femelă iarăși e posibil să se bată între ele.

| Robert131 explică (pentru J0B0MAT):

Sincer nu il cred in stare pe coco sa se bata. nici cand il șicanam nu ma pișca tare, pe cand fetița ma ciupea pana imi ramanea urma

| Robert131 explică (pentru J0B0MAT):

Mersi mult, F U N D Ă!

| J0B0MAT a răspuns (pentru Robert131):

Da, cele mai multe șanse la liniște ar fi dacă ai lua un mascul. E posibil și să se înțeleagă foarte bine.

| Fabioluigi a răspuns:

Dacă vrei să iei un al trei-lea peruș ia un băiat deoarece fata va fi invidioasă pe cea nouă și se va ataca(e devetit ștințific că femeile peruș sunt mai încăpățânate și geliase)