| lauraolivia a întrebat:

Am si eu nevoie de o parere...Am o catea rottweiler, care este gestanta in 61 de zile dar nu stiu ce sa fac ca nu mai fata. temperatura a scazut la 37, puii se misca, si-a facut un loc, colostru ii curge de 4 zile. insa este foarte vioaie.Mentionez ca data trecuta a fatat la 61 de zile dar acum este ca de 3-4 zile are niste scurgeri incolore.Ma tem sa nu aiba ceva.Sa am motive de ingrijorare? dau fundia

7 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Da, ai motive de ingrijorare. Daca nu mergi la veterinar macar intreaba unul (la telefon). Cand temperatura a scazut la 37 de grade atunci in 24 de ore trebuie sa fete. Uite un link despre asta:
http://www.caini-ham.ro/40reproducerealacaine.htm

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi cu ea la un medic veterinar.
Pa, pa.

| Roby67 a răspuns:

Eu mi-as face griji si as chema un veterinar acasa.

Răspuns utilizator avertizat
| lauraolivia explică:

Am masurat temperatura mai bine si are 37.5.este bine?

| Cercel_Alin_Ionut_1995 a răspuns:

Vreau si eu un pui :X:X

| Cercel_Alin_Ionut_1995 a răspuns:

Vreau si eu un pui...