| adybb a întrebat:

Am un catel fox terrier luna aceasta in 29 face 6 luni.Am inteles ca rasa lor creste pana la 40 com, dar al meu nu a mai crescut de 3 lunistraight face este tot mic, cresc acesti caini numai dupa o anumita varsta sau daca exista un secret care e?

Răspuns Câştigător
| vrabiuta a răspuns:

Aceste rase de caini se dezvolta pana in varsta de trei ani nu te ingrijora daca ii oferi un stil de viata sanatos va creste mai repede.Cand zic stil de viata sanatos ma refer la un meniu bogat in proeteine si foarte variat si la plimbari lungi si cat mai dese posibil

1 răspuns:
| Harpo a răspuns:

Si eu am un fox-terrier de 5 ani si jumatate. Al meu e cu par scurt. Al tau cum e? Cu par sârmos sau scurt? Esti sigura ca nu e un Jack Russell ca sunt confuzii si tepe, mai ales cand nu cunosti si-i cumperi in Romania. Oricum, e imposibil sa nu fi crescut de 3 luni. Daca nu l-ai dus inca la veterinar, te sfatuiesc sa o faci. Si daca e fox-terrier, trebuie sa-l vada ca nu e normal sa nu fi crescut. Daca e un Jack, nu uita ca au o talie mai mica... Oricum e bizara treaba. Confuzie de rasa sau alte probleme, trebuie lamurit...