| nataliaduchess a întrebat:

Ce parere aveti despre rasa de caini Fox Terrier? Vreau sa stiu daca si voi aveti un catel din rasa asta si mai multe informatii, dar nu luate de pe net.

Răspuns Câştigător
| quake a răspuns:

Tenace, rezistent, extraordinar de dinamic si de curajo, nu se teme a ataca un adversar cu mult mai mare decat el; zburdalnic, mereu gata sa sara, sa atace si sa muste, inteligent, cu o expresie plina de atentie si interes, vigilent, gata sa raspunda la cea mai mica provocare. Este un caine franc, nu ataca pe la spate, polivalent, stiind sa se acomodeze cu toate situatiile si sa indeplineasca orice sarcina. Devotat stapanului, iubeste copii. Usor de dresat. asa este si cainele meu si sper sa iti iei unul nu vei regreta odata sa batut pentru mine cu doi pitbuli pana am reusit sa scap fundita te rog?