| Mirel4412 a întrebat:

Am si eu o nelamurire. Am vazut pistoale airsoft, pe gaz sau co2. Am cautat peste tot sa vad cate bile poti sa tragi cu o capsula de co2 sau o incarcare cu gaz. Multumesc

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| airsofter007 a răspuns:

Depinde de putere si daca sunt cu recul sau fara. Cele cu recul consuma mai mult gaz pentru ca gazul iti misca mansonul (slide-ul) in spate. La cele pe CO2 fara recul si 100m/s poti trage in jur de 200-250 bile, cu cat cresti m/s cu atat scade numarul de bile trase. La 170 m/s o sa tragi undeva la 70-80 de bile.
La cele cu recul (astea in general sunt pe la 100m/s) tragi in jur de 50-70 de bile.
La gaz e mai greu de estimat pentru ca nu stai sa golesti o butelie sa vezi cate bile ai tras.
Conteaza si cum pui capsula de co2 daca iti scapa pana strangi sau nu.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

La ce ti ar trebui pistol? Sa omori lumea sau de ce?

| Mirel4412 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Daca nu stii mai bine nu mai raspunde. Pistoalele airsoft sunt legale fara acte sau ceva, nu sunt letale. Pur si simplu for fun

| mgtow a răspuns:

Intreaba-i pe aia care le vand

| airsofter007 a răspuns (pentru airsofter007):

PS, daca mai ai intrebari suna la Oqtagon si o sa te ajute probabil mai mult decat aici.