| trema89 a întrebat:

Intrebare legata de airsoft! cu o capsula co2 in valoare de aproximativ 5 lei, cate bile se pot trage? sau cu un tub de 700 de ml de gaz, la fel, cate bile se pot trage? as fi interesat care e recomandat, tub sau capsule?

1 răspuns:
| robijam a răspuns:

Depinde de pistol, eu am un Jericho 941 pe Co2, trag vreo 10- 12 incarcatoare a cate 15 bile dar ultimele 2 incarcatoare sunt mai slabe, pistoalele pe capsule sunt mult mai puternice decat cele pe gaz.