| Bogdan_9316 a întrebat:

Buna sunt foarte pasionat de pistoale/jucarii.
Am vazut pistol airsoft cu bile de jucarie. Mai exact ce inseamna airsoft? Si e legal? Eu ma intreb ca ar trebui deoarece nu sunt adevarate.
Uite aici cateva videouri :
http://www.youtube.com/watch?v=q2cc7dpHmWA
http://www.youtube.com/watch?v=TwewC4-BwqQ

De asa ceva zic eu... Imi doresc foarte mult
Funda!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt niste replici pe baza de gaz, adica nu tragi cu gloante / alte chestii, doar scoate sunetul specific unui pistol care trage. La pachet primesti un tubulet mic, in general CO2, ala il pui cu grija in locul lui special, si tragi pana iti vine rau, ca tine destul de mult tubuleţu.

| Bogdan_9316 explică (pentru anonim_4396):

Incearca sa-mi explici mai bine la ce am intrebat mai sus. Adica te prinde politia iti face ceva? Si ce vrei sa spui cu " in general CO2, ala il pui cu grija in locul lui special, si tragi pana iti vine rau, ca tine destul de mult tubuleţu. "

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bogdan_9316):

Nu cred ca se ia politia de tine, ca nu e nimic periculos, tragi doar cu gaz cum ar veni. Nu stiu nimic sigur legat de asta.

Tubuletul care il primesti la pachet cu pistolul respectiv, este umplut in general cu CO2 (gazul cu care ''tragi"). Acel tubulet il pui la locul lui special din cartuşul cu bile (are un loc special acolo). Apoi, dupa ce l-ai pus acolo, poti sa tragi cu pistolul unde vrei, ca scoti doar sunetul de impuscatura, la asta ajuta gazul ala. Mai multe iti poate explica si vanzatorul, el e mai documentat.

| Bogdan_9316 explică (pentru anonim_4396):

Daca tot stii. Tu ai avut asa pistol?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bogdan_9316):

Da, dar a ajuns cam dezmembrat..si asa a ramas