| 熊Panda熊 a întrebat:

Am un acvariu cu pesti si vreau sa obtin puieti si sa incerc sa-i vand. Cum as putea sa o conving pe mama ca ar trebui sa fac o marire a spatiului unde pun acvariile? Tata e cam 85% de acord, insa mama imi tot reproseaza ca cheltui bani (desi astea le fac pe banii mei personali), ca pierd timp, ca nu vrea sa umple casa de acvarii (desi toate inchep pe o masuta), etc.

11 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

De cand ai acvariul? Esti sigur ca au destul spatiu/apa? Ce pesti vrei sa inmultesti? Ca pasiune e ok, dar de facut bani din asta si iesit pe plus... nu prea cred.

| 熊Panda熊 explică (pentru KodrutZ):

Merge, sunt pesti care se inmultesc usor si "clienti" ar fi big grin

| KodrutZ a răspuns (pentru 熊Panda熊):

La 2-3 RON un peste, mai multa bataie de cap. Ca idee, ce capacitate are acvariul si ce/cati cresti? Ce scule folosesti la el? La mine i-a luat nevasta-mea aleia mici un crap auriu intr-un bol de 3 litri. Da, stiu, asta a fost recomandarea boului de la pet shop. M-am documentat un pic pe net, i-am luat bietului peste un acvariu de 60, cu filtru. Acum ma bate gandul daca sa ii iau si un skimmer sau nu. Nisip este, 3 plante artificiale si ceva bolovani mai sunt pe acolo... dar parca lipseste ceva. Bine, nu tin musai sa arunc cu banii pe geam, dar daca tot am dat 400 ron pe acvariu si restul, macar sa arate frumos si peste vreo luna-doua-un an-doi.winking

| R0R0 a răspuns:

Păi...
Ii zici ca tu vei avea grija de ei, ca ii cumperi din banii tai personali si ca daca tatal tau e de acord trebuie sa fie si ea.

| DoarBogdan a răspuns (pentru R0R0):

A da. Daca tata e de acord, si mama trebuie sa fie, aha laughing

| R0R0 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Păi cum nu? laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru R0R0):

Sa imi spui cand o sa fi mama laughing

| R0R0 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Oooo...
Asteapta!

| 熊Panda熊 explică (pentru DoarBogdan):

Deja cam incepem... Sunt vivipari, care nasc pui vii, si deja masculul le cam "abordeaza" laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru 熊Panda熊):

Stiam eu laughing

| Helpmeforfree a răspuns:

Hello

Pai subliniaza asta, ca o faci din banii tai, si pentru placerea ta, plus ca mai faci bani după urma lor,
Si nu pierzi timpul, ci il umpli pe cel gol happy