| Tsukuyomi6 a întrebat:

Am un amstaff de 3 luni, trebuie sa il duc la veterinar pentru taierea urechilor? i se va schimba personalitatea, va ramane cu traume?

2 răspunsuri:
| simpluone a răspuns:

Il duci daca iti doresti asta. Este chiar recomandabil sa nu-l duci. Nu se inraieste sau schimbari de "personalitate" insa va avea o trauma usoara care o uita relativ repede.
Este important ce-ti doresti de la cainele tau. Exclusiv pentru paza si protectie se mai taie urechile pentru a intimida. Daca il plimbi prin parc, atunci poate deveni o problema pentru ca lumea il va privi cu frica si va trebui sa-l tii cu botnita non stop fiind si rasa periculoasa! El oricum isi va indeplini perfect atributiile de cel mai bun prieten cu urechi sau fara. Am impresia ca mai nou este si ilegal.

| CristiMC a răspuns:

Să iţi traiasca! Căţelul se va comporta aşa cum il inveţi. (urechile nu se taie, se cupează)