| DarkZone233 a întrebat:

Am un bichon havanez si s-a infectat la un ochi...s au lipit pleoapele cu un fel de urdoare..stie careva ce e asta? si cum se poate trata?

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Incerca sa il stergi cu ceai de musetel ( fierbi 1 lingurita de musetel la o cana de apa, astepti sa se raceasca ceaiul si il stergi cu o batista curata la ochi), daca nu trece dupa ce l-ai dat cu ceai musetel ( dupa cateva ore, chiar si o zi de la aplicare), atunci te-as sfatui sa te duci cu el la un veterinar.

4 răspunsuri:
| kiri11 a răspuns:

Nu este nimic grav, asta daca nu te duci la un veterinar cat mai repede. Daca nu te grabesti se poate ajunge la o infectie care poate fi grava.

Răspuns utilizator avertizat
| SimoonaD a răspuns:

Mergi la un cabineet veterinar.Se foloseste o crema, niste picaturi si servetele speciale de sters ochiul.

| LoveStoryLoveYou a răspuns:

E conjunctivita. Du-te la o farmacie veterinata, si te asigur ca in 1 saptamana o sa te faca bine. P.S nu-l mai lasa in curent.