| Kiraa a întrebat:

Hamsterului meu i s`au lipit pleoapele de la un ochi. Ce Are? straight face

6 răspunsuri:
| paulaaaaa a răspuns:

Asa i s-a intamplat si hamsterului meusad. pai a tras curent, sunt sigura de asta. eu i-am tamponat ochiul cu ceai de musetel si vata de 2 ori pe zi si i-a trecut. iti recomand sa faci si tu asa!happy ai grija de el! te saluhappy

| parishiltonbia a răspuns:

Are conjunctivita. Ar trebui sa il duci repede la veterinar sa il trateze, pentru ca in cel mai scurt timp ar putea sa nu mai vada. Daca nu ai un veterinar de incredere in orasul tau poti sa iei o bucata de vata inmuiata in ceai si sa ii freci ochiul. Apoi trebuie sa te speli bine bine pe maini pentru ca altfel te poti infecta si tu. Succes!

| dmrtr a răspuns:

Este racit, bolnav dul la medic inainte sa ramana chior.NU GLUMESC

| William a răspuns:

Conjucntivenie

| wforweirdo a răspuns:

Bravo. Du-l la medic, o să îi dea ceva picături cred. Nu mai sta degeaba şi du-l mâine, ca să nu i se infecteze şi celălalt ochi.

| hdn a răspuns:

Pai nu stiu poate ca este bolnav. Sper ca te-am ajutat.