| ronnadenisa a întrebat:

Am un bichon maltez de 9 luni si nu prea mananca va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te rog sa apelezi la un medic veterinar.Stie ce sa-i faca.Eu am tot maltez; face 4 ani in mai.Era bine daca specificai si ce anume ii dai sa manince, poate te puteam sfatui.Trebuie sa stii ca mincarea de baza a bichonului maltez este pilaful cu piept de pui, dar fiind foarte inteligenti, pot profita de situatie si nu mai maninca altceva decit cind ii este ff foame.Numai bine.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am un maidanez si mananca orice: graunte, nuci, rosii, mere, pere, alune (nucile si alunele le decojeste singur)

| kittyshor a răspuns:

Da ce-i dai de papa de nu vrea sa manance? sa stii ca si cateii au perioade cand lipsa de mancare le lipseste.asa cum esti si tu.si eu am catel de 3 ani jumate si stiu ca si eu m-am batut de problema asta, dar e doar o perioada.rasfatal putin zilele astea pana ii revine pofta de mancare big grin. spor mult :*