| 423423rw a întrebat:

Am un caine doberman care nu are aproape blana de loc pe el este foarte subtire cu naiba rezista la frig nu are nici o treaba si nici cusca nu are cum rezista asa bine la frig? e ca si cum as iesi eu pe ger afara cu o bluza de trening descult si cu o pereche de pantaloni de trening cum dracu rezista?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ca să vezi, un băiat care se gândește la viața/soarta unui cățel... happy
E frumos cum gândești, aproape că nu știu ce să mai zic. E bine că ți-ai pus problema asta... Într-adevăr, pe timpul iernii, încearcă să-ți convingi părinții, pentru a-l adăposti măcar în antreu (holul casei). Altfel, va suferi, fii conștient că va tremura de frig.
Eu am un canish, e atât de blănos, dar nu ar rezista la ger. Când afară era lapoviță, l-am văzut și tremurând...

2 răspunsuri:
| AKARA0 a răspuns:

Pielea cainilor e mai dezvoltata decat cea a oamenilor, noi avem pielea mai sensibila.ai vazut porcii aia roz, nu au aproape nici un fir de par, ei rezista, pentru ca au pielea dezvoltata si sunt caliti de mici.
Funda? big grin

| altrix a răspuns:

Nu rezista. Le e frig, dar nu au gura sa strige.
I-ai ceva de imbracat special pentru caini.
Si eu am tot doberman, si eu ii pun o hainuta cu blana de nu stiu ce, speciala pentru el