| anonim_4396 a întrebat:

Am un caine lup, cu varsta de 5 ani. Cand ii dau drumul din tarcul lui, fuge la vecini happy, si m-am gandit sa ii cumpar un ham sau o lesa si sa il plimb eu. Imi puteti recomanda o lesa sau mai bine un ham, ca ma gandesc ca e caine lup, are forta si lesa se poate rupe.

4 răspunsuri:
| Madalina_Oana_1973 a răspuns:

Nu cred va sta sa-l plimbi cu lesa daca in 5 ani nu l-ai obisnuit... Legat de lesa, daca vrei sa o cumperi de la petshop, o poti intreba pe vanzatoare, ea stie cel mai bine cum si ce fel, si daca vrei sa comanzi de pe internet, uite un site :http://animax.ro/caini/accesorii-caini/zgarzi-lese-hamuri-caini

| claudiu96 a răspuns (pentru Madalina_Oana_1973):

Vreau sa comand de pe internet, dar vreau un ham pe care nu il poate rupe, cainii lupi sunt foarte puternici, al meu sare si garduri de 1, 5 metri, care ar fi cel mai bun ham? da-ti link, mersi pentru raspunsurile de pana acum

| Bya2002 a răspuns:

La un caine lup mai in varsta, sa nu ii iei lesa care se lungeste o poate rupe(stiu din experienta), cumpara una la 1 m-1.5m...un ham este mai bun de cat o zgarda la gat pentru. ca atunci cand se trage il trage pe el tare de gat...asa ca iti recomand hamul si lesa scurta happy