| intrebcenustiu a întrebat:

Am un caine maidanez de 5 ani si aseara s-a comportat ciudat 5-10 minute, parca era ametit, se târa, nu avea nicio reactie, incerca sa se ascunda. Apoi si-a revenit si e normal. A mai facut odata asa in urma cu 2 luni, atunci am crezut ca l-a lovit vreo masina sau ca s-a batut cu alt caine dar aseara a fost doar in curte, nu avea ce sa i se intample. Are cineva idee de ce face asa? Parca ar avea crize de epilepsie

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Ultrasunete?

| Zuzu1991 a răspuns:

Sa raspunzi la intrebarea asta cu veterniarul ai incercat?
o fi maidanez, dar poate iti pasa de el... SPER

| Vântulalb a răspuns:

Multi folosesc ultrasunete de "teama" inchipuita. Nu realizeaza cat rau fac.

| Dintrebare a răspuns:

Posibil sa aiba o boala care se numeste jigodie sau poate are o afectiune neurologica. Ar fi binevenita o vizita la veterinar.