| Valentina_Clara_1998 a întrebat:

Aseară câinele meu de 3 ani se rostogolea, avea bale la gura tremura si am intrat pe internet si am văzut un câine ce avea epilepsie si se comporta exact ca al meu si cred ca are epilepsie. Daca urmează un tratament de la veterinar are șanse sa trăiască si cam la cat timp face crize de epilepsie? Sunt foarte îngrijorata, dau funda.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Slabe sperante ca cainele sa aiba epilepsie, cel mai probabil a fost otravit si este saracul in agonie ori are deja turbare si este periculos. '
In ambele cazuri, ia caine si du-l urgent la medic!

3 răspunsuri:
| NoFeelings a răspuns:

Pai si ce mai astepti?
Cainele trebuie dus la veterinar URGENT.
ARE SANSE SA TRAIASCA, dar e i chestie fifti-fifti, adica 50 la suta da 50 la suta nu.Plus ca daca e o epilepsie grava...Ar trebui eutanasiat daca nu raspunde la tratament, nu are rost sa il chinui...

| GalaxyDiva a răspuns:

Buna.odata ce are epilepsie trebuie sa astepti ceva timp pana te obisnuiesti cu frecventa crizelor.Nu sunt experta dar cred ca nu poate sa moara din cauza epilepsiei. Trebuie sa il duci la doctor sa iti dea un tratament ce va rari crizele.Cauta pe internet sau intreaba medicul veterinar ce trebuie sa faci in timpul unei crize

| Cicada120 a răspuns:

S-ar putea sa fie si turbat. daca se izoleaza si sta ziua in locuri intunecoase, asta e.