| anuska a întrebat:

Am un catelus de 5 ani (il puteti vedea la avatar) si acum cateva luni a scapar de raie auriculara. Intr-o zi am inceput sa il scarpin pe spate si am constatat ca se scarpina agresiv si el. M-am gandit ca poate are purici sau poate a facut o alergie sau ceva si atunci am inceput sa il dau cu un praf de la magazinul de animale (nu el produce mancarimea) dar nu inceta. Ce ar trebui sa fac? Ce credeti ca are?

4 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Du-l la veterinar. Nu poti sa stii din poza ce are!

| Roby67 a răspuns:

In primul rand nu este in ordine daca tu ceri ajutor sa astepti de la noi sa intelegem tot ce scrii fara inteles. Am citit de 5 ori textul tau ca sa imi dau seama unde as putea sa te ajut.
Deci, acum cateva luni a scapat de o boala de piele. Tu esi sigura de asata? Dupa care tu la-i scarpinat pe spate si el sa scarpinat mai agresiv. Unde se scarpina? Pe spate? Daca are purici, sunt pe tot corpul, si daca cauti ii si vei gasi. Dai cainele cu un praf de la magazinul de animale, dar pentru ce este praful ala?
Dupa cate vad eu esti suprasolicitata de situatia asta, si sfatul meu este sa nu mai iei nimic de la magazin inainte sa ceri sfatul unui veterinar care a controlat catelusul tau.
Ai grija de el si invata sa il ti sanatos.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Numai un veterinar dupa consultatie iti poate spune ce are si iti poate da un tratament adecvat.

| thisissolawl a răspuns:

Du-l la veterinar