| wreckfest a întrebat:

Salut, am un labrador de 3 luni si o saptamana, si de cam o saptamana, se tot scarpina, mult, i-am facut tratament de purici, l-am verificat, nu are, se scarpina in unele locuri pana la rana, cateodata latra pe mine ca sa il scarpin, ar dori sa il scarpin toata ziua, apropo, cam la vreo 2 zile dupa ce a inceput cu scarpinatul, a inceput sa ii cada si parul foarte tare.

3 răspunsuri:
| sorinake a răspuns:

Mergi de urgenta la veterinar.
El va sti dupa ce va consulta pielea ce tratament sa ii dea.

Ar putea si raie -
http://www.lumeanimalelor.ro/......a_pg_0.htm

| wreckfest explică (pentru sorinake):

Si eu m-am gandit ca ar fi raie, pentru raie stie mama mea un tratament, sa il fac?

| sorinake a răspuns (pentru wreckfest):

Poti aplica tratamentul mamei tale dar eu unu tot l-as duce la veterinar pentru a fi sigur.

Animalul de companie vine nu doar cu satisfactii ci si cu responsabilitati. Catelul nu poate vorbi sa zica daca tratamentul functioneaza sau nu, medicul veterinar insa stie ce tratament sa dea in functie de stadiul incipient sau avansat al bolii.

Toate cele bune.