| haini2013 a întrebat:

Cum sa dresez un caine ciobanesc german care are 2 ani care spune raspunsul cel mai correct ii dau funda

Răspuns Câştigător
| oprescudorin11 a răspuns:

II vorbesti, il comanzi si-i arati apoi ce sa faca. Cand mergi cu el la plimbare, ii tii lesa din scurt, sa mearga pe langa tine. Ii lasi si liber pentru necesitati. Exista dresori care te invata sau il dreseaza in prezenta ta. E un caine foarte serios, odata ce a invatat respecta tot si te considera singurul stapan.Nu-l pedepsi violent.