| MadaTeIntreaba a întrebat:

Am un cuplu de perusi si fata ciripeste foarte mult la baiat si il ciupeste.Credeti ca ar trebui sa-i despart?

5 răspunsuri:
| T7uk a răspuns:

Nu ar trebui.La fel fac si perusi mei.O sa se accepte intr-un final.Ei oricum traiesc in stoluri in natura.

| MioaraParalescu a răspuns:

Nu,dar si eu am avut papagali,femela si mascul,se certau,dar nu i-am despartit, si pana la urma, nu sau mai certat.Dar au murit sad

| OaiaaNebuna a răspuns:

Categoric nu.Te sfatuiesc deoarece acum ceva timp am avut si eu un cuplu de canari si reactionau la fel dar i-am tinut impreuna si nu s-a intamplat nimic.Cu timpul au inceput sa se imprieteneasca.Aceasta manifestare e un fel de joaca la ei.Nu iti face griji! Sper ca te-am putut ajuta:*!

| T7uk a răspuns (pentru OaiaaNebuna):

Canari nu se tin impreuna ca nu mai canta.

| geanina1234 a răspuns:

Da normal