| qwydyu a întrebat:

Am un doberman si vreau sa-i tai urechile. Vreau sa cer parerea si altor persoane. Cuparea urechilor la catei se face pentru estetica. Dar totusi parca imi e mila sa i le tai cu toate ca as vrea sa il vad mai frumos si mai fioros. Deci ce ziceti? Daca cumva este si un veterinar printre voi il rog sa ma ajute

4 răspunsuri:
| LoveDee03 a răspuns:

NU ii le taia,faci o mare greseala,nu cred ca vrei sa te urasca catelul,urechile il protejeaza,nu face ceva ce vei regreta mai tarziu,oameni buni, nu mai tratati animalele asa, si nu numai tie iti spun ci tuturor oamenilor cu astfel de ganduri!

| negru30 a răspuns:

Nu ii taia urechile

| bogdy_7709 a răspuns:

Pai depinde la ce il folosesti daca il folosesti la paza si aparare ile tai daca il ti de companie nu are rost eu am un pitbull si eu beagle.la pitbull i-am taiat urechile pentru ca il tin de paza si beagle de companie oricum succes si ta iti traiasca

| whiteviper98 a răspuns:

Daca tactu tiar taia tie urechile ca sa sperie postasul...ti-ar conveni? lasa catelul asa...e super frumos:*