| xenere a întrebat:

Salut, mi-am cumparat un caine amstaff in varsta de 3 luni si vreau sa ma lamuresc in legatura cu cuparea urechilor
Daca ii cupez urechile la un mascul cand va fii mare va fi mai mare va fi agresiv cu mine sau cu alte persoane pe care le vede zilnic? Vreau raspunsuri sigure nu banuieli

2 răspunsuri:
| maria89nic a răspuns:

OMG daca eu ti-as taia urechile ti-ar placea? Lasa saracu` caine in pace, nu-l taia!
BARBARILOR!

| BelleStar a răspuns:

Nu au legatura urechile cu agresivitatea. Urechile taiate dau un aspect mai dur, mai puternic. Cand va creste, va fi exact asa cum a fost educat. Si va face ce a fost invatat sa faca..Asa ca ai grija ce educatie ii dai. si ce vrei de la el. Este un caine foarte puternic cu o determinare mare si fara frica, tocmai din acest motiv trebuie sa ai grija cum il cresti. Bafta