| Liiiax99 a întrebat:

Am un hamster care l-am gasit abandonat in fata unui bloc.
Are aproape un an sau mai putin nu stiu sigur dar asa pare ca este maricel.
De ceva timp, i-a aparut la gura o chestie ca un fel de bubita sau neg si s-a marit intre timp.
Veterinarul a spus ca sa ii dau cu o crema speciala dar nu pot pentru ca el e mai agresiv, este baiat si te musca.
I-am cumparat hrana pentru rozatoare cu proteine, vitamine si minerale ca poate are ceva in corp vreo infectie si m-am gandit sa ii iau ceva pentru ei ce ar manca ca sa elimine toxinele, ca eu ii dadeam fructe si legume dar le lasam pana se stricau si el tot manca asa putin. (cutia cu hrana contine grau, porumb, seminte etc.)
Nu stiu ce sa ii fac sa treaca chestia aia, e cumva in gura, abia mai mananca.

4 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Pai daca veterinarul ti-a spus sa il dai cu acea crema ca ii face bine, ar trebui sa faci tot posibilul sa il dai cu acea crema.
Nu cred ca are nicio legatura mancarea cu infectia aceea, banuiesc ca ti-a dat o crema cu atibiotic si de aceea ti-a spus sa il dai doar pe acea buba.
Te-as sfatui daca chiar nu poti sa il dai cu crema, sa il duci din nou la veterinar si sa ii spui ca nu ai cum sa il dai cu crema, daca acea buba e infectata, poate sa ii faca o injectie cu atibiotic, daca e tumoare, la fel, o injectie impotriva tumori.
Deci nu ai ce sa ii faci, decat sa inceri sa il dai cu crema si daca nu merge, te duci cu el la veterinar, cu o alimentatie el nu o sa elimine o infectie sau o tumora.

| LaLaura a răspuns:

Si te felicit pentru gest, ca l-ai luat de pe strada, abandonat, dar te rog, sa faci tot posibilul sa se faca bine, acum el depinde doar de tine.
O zi buna

| NeroDU a răspuns:

Eu zic s-o asculti pe laura pentru ca este veterinara

| LaLaura a răspuns (pentru NeroDU):

Nu sunt veterinar, mi-ar fi placut, dar sunt miloasa, asa ca am facut facultatea de drept laughing