| ElyElyna a întrebat:

Am un hamster, si avea o rana la picior, s-a vindecat putin, dar a venit o fata cu hamsterul ei si s-au luat la bataie.Hamsterul ei nu a patit nimic, dar hamsterului meu ii curgea doar putin sange de la urechi, se poate sa fi patit ceva "grav"?

Răspuns Câştigător
| IsabelaIssa a răspuns:

Sa il tii separat de alti hamsteri pana ii trece si eu am avut 9 si la fel am avut unul muscat avea multe rani dar in final s-au vindecat.cand ajung la maturitate nu trebuie tinuti impreuna pentru ca se mananca intre ei.practic se omoara.eu am patit-o.doar daca e vb de imperechere pot sta impreuna o perioada dar pe urma despartiti

3 răspunsuri:
| tiby93 a răspuns:

Cel mai bine il duci la un veterinar sa il consulte

| SpatariuMihaela a răspuns:

Trebuie sa il duci la un veterinar pentru ca ranile sunt destul de grave la hamsteri chiar daca sunt mici.Cel mai bine nu l-ai ma pune in cusca cu altul pentru ca sunt teritorial s se pot chiar omorî

| lacrimi_9055 a răspuns:

Trebuie sa te duci la veterinar sa iti spuna daca este grava rana!