| SilviaChiriac a întrebat:

Buna! Acum o luna mi-am facut in ambele urechi a doua gaura(in lobulul superior).Cea din stanga s-a vindecat complet fara probleme, in schimb cea din dreapta nu.Am o umflatura mica in jurul ei, ma doare cand misc sau apas cercelul si inauntrul gaurii arata ca si cum ar fi o rana deschisa adica e intr-un fel carne rosie.Nu curge sange doar un lichid mai galbui.Am observat aceste probleme dupa ce am schimbat cercelul steril cu unul din fier.In prima zi a aratat ca si cum mi-ar fi uscat pielea apoi a prezentat simptomele de mai sus.M-am speriat putin.E asa de cateva zile.Nu stiu ce sa fac, am cautat pe net si nu am gasit nimic promitator. Daca a mai patit cineva astra, e grav? Cum ar trebui sa tratez rana?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Denisa0954 a răspuns:

Nu e grav. S A infectat putin. Dezinfecteaza gaura in fiecare zi si da cu o crema de galbenele. Si rotește mereu cercelul in gaura

1 răspuns: