| ZyReXe a întrebat:

Am un hamster si cred ca are Boala Codita Umeda
De Ieri de cand o are nu mai mananca si nu mai bea nimica azi a luat 3 muscaturi din o bucata de cascaval(Cascavalul este mancarea lui preferata)De obicei manca bucati intregi.
Azi dimineata am fost cu el la veterinar si i-a injectat sub blanita Glucoza cat sa raman hidratat
Inainte cand il strigam venea la mine era bucuros si era cel mai cuminte hamster din lume(ii un hamster pitic rusesc) si acum suflu aer pe el nu ma baga in seama inainte daca adia putin de vant pe el era fericit venea la usita in fine...
Problema ii ca azi a facut un cacatel si m-am bucurat de numa ca nu a mai facut de ieri si de obicei face 20 de cacatei pe zi
doar ca cacatelul parca era blocat in gaurica de la funduletz si am tras cacatelul abia l-am scos si cred ca are gaurica blocata de lichidul care ii iese acum ii iese un lichid albicios cu un miros foarte neplacut
Ce pot sa fac pana maine(Cand ma duc din nou la veterinar)?
Nu vrea sa bea apa i-am dat cu o seringa dar nu vrea sa bea deloc...

6 răspunsuri:
| MihaelaMykydutza a răspuns:

Chiar nu stiu ce sa zic despre asta... Cel mai bine ar fi sa-l duci la veterinar cat mai rapid posibil.

| ZyReXe explică (pentru MihaelaMykydutza):

L-am dus azidim si i-a dat glucoza si o sa il duc si maine abia mai are putere sa mearga

| MihaelaMykydutza a răspuns (pentru ZyReXe):

Imi pare rau...

| ZyReXe explică (pentru MihaelaMykydutza):

S-a facut bine nu am mancat nimic am incecat tot ce aveam si cand i-am dat niste biscuite imediat l-a luat si la mancat si incet incet s-a facut bine (Am fost cu el la veterinar si l-a hidratat cu niste glucoza si dupa a inceput sa manance si sa bea apa)

Ms orkum

| MihaelaMykydutza a răspuns (pentru ZyReXe):

Ma bucur ca s-a facut bine al meu a murit sad

| ZyReXe explică (pentru MihaelaMykydutza):

happy scuze