| ღMyrunaღ a întrebat:

Am un iepure care mananca tare mult... e vreo problema? e cat un caine imediat... funda

Răspuns Câştigător
| Anonymus9 a răspuns:

Buna MyrunaAmy! Asa este rasa iepurelui nu iti face griji! Toti iepurii mari mananca mult.Dar ar fi bine sa te prezinti cu iepurele la un medic veterinar deoarece iepurii au multe boli si poti sa te imbolnavesti si tu de la el! Si ar fi bine sa il vaccinezi sa nu turbeze deoarece un iepure turbat e foarte rau! Si apropo ce mancare ii dai iepurului? Mancarea favorita a iepurului sunt varza si morcovii, etc, etc.Si sa stii ca eu cred ca iepurele tau nu are nicio problema! Paaaa

4 răspunsuri:
| ioana100 a răspuns:

Trebuie sa-i dai mancare regulat,daca ai putea,sa-i dai la ore fixe in fiecare zi,sa nu-i dai iarba proaspata sau umeda,daca e proaspata las-o o zi la uscat,fan poti sa-i dai,ii face foarte bine la digestie,daca vrei mai multe informatii pentru hranirea unui iepure da-mi un mesaj,daca este mare "ca un caine" cum zici tu, poate nu este din cauza obezitatii poate este o rasa de carne, ce culoare are? o poza poti sa ne pui? poate imi dau seama ce rasa este.Si oricum daca este de talie mare nu inseamna ca este gras, nu are nici o legatura!

| anutza a răspuns:

Http://www.iepuri.info/index.php?pagina=alimentatia-iepurilor-de-casa poti citi mai multe despre alimentatia iepurilor aici

| ღMyrunaღ explică:

Multumesc Anne... te pup si pa

| mekappa25 a răspuns:

Auzi eu am o mini-crescatorie crescatorie de iepuri aprox 100 iepuri si parerea mea sa nu-i dai tot pana iepurele e satul poate afecta grav starea iepurelui si poate aparea diareea de la care in 24 moare iepurele