| Vasi321 a întrebat:

Am un malamut de alaska de 3 luni daca il ploua pateste ceva? adica eu am cusca la el unde nu ploua nu ninge dar poate iesi si afara in caz ca ploua si el sta afara pateste ceva?

Răspuns Câştigător
| StefanPetru a răspuns:

1.Da poate raci daca sta in ploaie, dar este o rasa careia ii place frigul, deci nu iti fa griji ca o sa raceasca din cauza ploii.
2. Daca o sa ii fie frig nu o sa stea in ploaie o sa se duca singur in cusca unde e cald si bine

2 răspunsuri:
| DenissaRoxana a răspuns:

La 3 luni nu are schema de vaccinuri terminata..de ce l-ai scos afara?
In rest, cu frigul nu are probleme..deoarece este o rasa nordica.

| Shattered a răspuns:

Buna. Se poate imbolnavi. Eu zic sa stai linistit, si catelul meu are tot 3 luni, are unde sa stea si poate iesi cand ploua, dar n-o face. Sper sa-i fie bine. c;