| Karinutzakary a întrebat:

Am un motan de vreo 5 luni care l-am cules din curte si l-am plantat in camera mea, sub pat. Parintii nu stiu de el dar cand plec la scoala, il dau afara in curte... E bine cum procedez, el vine seara cu mine pana in fata usii de la casa si asteapta acolo pana il chem. Dar mai am o problema, miroase ca naiba... Pute a ghena si totusi l-am spalat si l-am castrat si l-am vaccinat si am facut tot, l-am deparazitat, i-am administrat o fiola de antipurici si totusi miroase. Am patit ceva: Cand si-a facut nevoile in casa, dupa ce l-am deparazitat am ramas socata, era un vierme in caca lui :o
Daca puteti sa ma ajutati, dau funda, cu treaba ca miroase sad

Răspuns Câştigător
| ZoZoHeart a răspuns:

Du-l la cel mai apropiat veterinar și spune-i de această problemă. Sau, nu neaapărat. E posibil ca de la mediul de viață în care a trăit si de la ce a mâncat, respirația lui să fie problema. Știu că sună grețos dar așa mi-a recomandat veterinarul meu ca să îmi dau seama de starea de sănătate a pisicilor mele: Să îi deschizi gura și părtând o distanță considerabilă să vezo dacă îi miroase gura și să te uiți dacă interiorul urechilor este maroniu. Dacă are aceste 2 probleme sau doar una din ele, du-l la doctor.e blonav și asta poate sa fie sursa mirosului :-s

13 răspunsuri:
| karsivan a răspuns:

Caca de pisica pute ca naiba eu folosesc un nisip silicat care mai absoarbe mirosul, si mancarea este importanta ia una de calitate buna de la pet shop gen royal canin motan castrat.
Deparazitarea interna se face cu repetare la 7 -10 zile daca a scos viermi, daca nu i-ai dat de 2 ori repeta deparazitarea interna inca odata poate se mai atenueaza mirosul. Uite cam asa arata nisipul care i-l folosesc
://....ro/search

| IonelaaaS a răspuns:

Ai un motan care l-ai cules si l-ai plantat?rolling on the floor

| Karinutzakary explică (pentru IonelaaaS):

Da laughing M-am exprimat poetic :o

| IonelaaaS a răspuns (pentru Karinutzakary):

laughing Ok.Acu vorbind serios, cred ca ar trebui sa le zici parintilor ca ai un motan happy e cea mai buna cale big grin

| Karinutzakary explică (pentru IonelaaaS):

Pai... mai am unul laughing
Si probabil nu o sa-l primeasca sad

| IonelaaaS a răspuns (pentru Karinutzakary):

Eu am 3 laughing

| genTlemeNNN a răspuns:

Spunele parintilor si ei vor sti ce sa faca dal cu parfumm daca miroase

| IonelaaaS a răspuns (pentru genTlemeNNN):

Cum sa il de'a cu parfum?:O:O

| Karinutzakary explică (pentru genTlemeNNN):

L-am dat cu toate samponurile posibile de motani...si tot pute. Si cu deodorant si cu parfum de camera, o sa incerc cu parfum de oameni laughing

| genTlemeNNN a răspuns:

Pai il da cu parfum care persista adica tine mult si nu va mai mirosi sau te duci la parintii tai si le spui mamai tai am gasit un motanel pe strada si miroase urat haideti sal pastram si sal il ingrijim si faci ochisorii aia draguti din poza ta de profil laughing

| bobitza2010 a răspuns:

Deageaba il speli daca tu il lasi afara el ii obisnuit sa mearga la tomberon direct laughing

| ANDRAEEA12345 a răspuns:

Pai dul la vetelinar si o sa iti zica acolo daca are probleme si pentru miros cumpara un sampon special care sa miroasa bine si spalal. baftaa. fundita