| lolita24 a întrebat:

Salut., pisica si-a facut nevoile pe covor si miroase... mama, mama. am spalat pana acum covorul de 3 ori si tot nu iese mirosul. Ce-mi recomandati?

6 răspunsuri:
| SmilePleaseXoXo a răspuns:

Sa schimbi covorul sau sa dai pisica.

| Buburuza2306 a răspuns:

Am o intrebare, pisica este baiat? Daca este baiat e normal sa miroasa in halu ista deoarece isi marcheaza teritoriul, e perioada de imperechere. Dai cu dezinfectant dala pentru maini ( freci bine bine, sa intre in tesatura ), apoi dai cu otet de mere amestecat cu putina apa iar la sfarsit dai cu dero sau cu un detergent mai concentrat, nu e nevoie sa speli tot covorul, curata doar bucatica aceea. Si curata si sub covor e posibil sa fi patruns si acolo. Sper ca ti-am fost de folos. Succes. Funda? love struck

| Still a răspuns:

Spala`l cu otet. Apoi cu o solutie pentru a mirosi frumos. Succes!

| alexandra1234321 a răspuns:

Pai daca este vorba despre urina e clar ca pisica/motanul tau e necastrat/a motiv pentru care mirosul este intepator ...pt asa ceva nu folosi clor sau parfum sau orice alta substanta mirositoare pentru ca nu va face altceva decat sa accentueze mirosul de urina.in cazul asta folosesti detergent normal sau special pentru covoare biocarpet+domestos si cateva picaturi de otet...iar daca e vorba de celelalte nevoi aceeasi solutie din detergent si otet desi mirosul de urina iese foarte greu

| SweetyePums a răspuns:

Ha daca iti zic nu ma crezi!
Coca-cola! Cu ingredientele lui scoate mizeria si mirosurile!

| BibooBix a răspuns:

Foloseste solutie pentru curtarea covoarelo saud aca nu foloseste otet cum a zis si persoana de mai jos.bft