| anonim_4396 a întrebat:

Am un papagal Paco puiut de 3 luni.si nu inteleg de ce isi mananca treaba mare(caca). ce are?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da-i mancare mai bogata in calciu si vitamine!
Un pic de moloz (cu var) sfaramat + seminte marunte + mere + morcovi sunt mancare perfecta pentru ei.

| DiMoDi a răspuns:

N-are nimic. eventual o carenţă de minerale şi/sau vitamine... mergi la un magazin cu hrană pentru animale şi te vor îndruma cei de acolo ce să-i dai, dacă nu ai un veterinar prin apropiere. Un vecin de al meu ştiu ca le dă săptămânal coaja de ou macinată sau ma rog, zdrobită fin si galbenuş de ou fiert tare happy

| adina68 a răspuns:

Din lipsa de vitamine si/sau minerale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Mergi cu el la un medic veterinar și te va învăța cum trebuie să-i dai să mănânce, etc.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai multe animale fac lucrul asta si iepurii si ciinii, o gramada.