| fluturas19 a întrebat:

Am un PAPAGAL PERUS Baiat si maine doresc sa mai cumpăr unu sa nu fie singur cu ce ma puteti sfătui in achiziționare? 1. Ce sa fie fata sau baiat sa nu se bata? 2.Sa fie mai mare sau mai mic?

Răspuns Câştigător
| BJK1903 a răspuns:

Salut,am avut si eu 2 Perusi(fata si baiat) si erau de aceeasi varsta si nu am avut nici o problema cu ei. Este bine sa fie de varste apropriate si sa fie fata-baiat, nu baiat-baiat. Daca vrei si pui pune o cutiuta langa cusca unde sa aiba intrare si iesire prin cusca unde stau papagalii. Sper ca ti-am fost de ajutor, funda?happy

1 răspuns:
| Cioccolino a răspuns:

Daca ai maascul atunci e problema. Daca ii cumperi un mascul de aceeasi varsta se vor bate, daca ii iei un mascul sau femela mai mici ca varsta atunci ii va bate.
Cel mai bine cumpara-i o femela de varsta apropiata.